Mattstavar mässing 1903
2019-11-06
698827
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
STAVAR TILL TRAPPMATTA, 37 st., mässing, 1900-talets början, tillhörande beslag medföljer, längd ca 84 cm
PROVENIENS: Från villa i Saltsjöbaden, ritad av arkitekt Carl Westman (1866-1936), byggd 1903
Slitage