Uppsatsskål WMF
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
UPPSATSSKÅL, nysilver, jugend, Württembergische Metallwarenfabrik (WMF), tidigt 1900-tal, stiliserad växtdekor, delvis genombruten, diameter ca 27 cm, höjd 23,5 cm.
Bruksslitage, anlupen.
698449
2019-11-15