Tallrikar Kina 1700-tal
2019-11-07
698247
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), djup modell, dekor av strödda blommor i underglasyrblått, diameter ca 23 cm
Nagg, sprickor, med metallomfattning för upphängning