Vas porslin Kina
2019-11-05
697911
| Klubbat belopp | 500 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
VAS, porslin, Kina, 1800-talets slut, balusterformad, med hänklar, dekor av fenixfågel vid pion i underglasyrblått, höjd ca 34 cm
Nagg, botten med glasyrspricka