Ljuskrona barockstil
2019-12-08
697848
| Klubbat belopp | 7 800 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-tal, barockstil, för 18 ljus, brons, krönt av dubbelhövdad örn, höjd ca 90, diameter 65 cm
PROVENIENS: Stopalo
Borrad för el