Fruktfat assietter majolika
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 000 SEK
FRUKTFAT, på fot, ASSIETTER, 6 st, 1900-talets första hälft, Tyskland, majolika, dekor av putti, höjd ca 13, diameter 23 resp 19,5 cm
PROVENIENS: Stopalo
Smärre glasyrnagg, en assiette med mindre nagg
697334
2019-11-24