Gräddkanna silver
2019-11-03
697283
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
GRÄDDKANNA, silver, Stockholm 1836, vikt ca 96 g.
Invändigt förgylld. Hänkel med svängd form. H 9,5.
Graverat monogram.
Smärre repor