Ett par WMF-kandelabrar från 1910-talet
2019-11-07
696998
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
WMF / WURTEMBURGISCHE METALLWARENFABRIK, kandelabrar, ett par, Tyskland, 1910-tal, mässing, kannelerade skaft, dekor av bårder och stiliserade växter, vardera med två ljuspipor, höjd 36 cm
Slitage, fläckar, en med bristning