Ljuskrona
2019-11-11
696914
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSKRONA, mässing, barockstil, sent 1800-tal, balusterformad kropp, för sex ljus, diameter ca 55 cm, höjd ca 53 cm.
Slitage, krönande dekorelement saknas.