Brita af Klercker
2019-11-25
696524
| Klubbat belopp | 1 900 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
BRITA af KLERCKER (1906-2001): "En liten gumma från landet", signerad och daterad, 1940-tal, olja på duk, ca 80x53 cm,
Ingår i tema-auktionen Kvinnliga konstnärer