Kista ask nackkudde Kina
2019-10-30
695581
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
KISTA, ASK OCH NACKKUDDE, bl a lackarbete, Kina, 1900-talet, kista i skinn och lackarbete med mässingsbeslag, insida klädd med tyg, längd ca 46 cm, ask med metallbeslag, längd ca 29 cm, nackkudde, längd ca 17,5 cm
Slitage, sprickor