Rolf Palm vas
2019-12-09
695395
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
ROLF PALM (1930-2018), vas, egen studio i Mölle, stengods, krackelerad glasyr i grått och grågrönt, signerad Palm Mölle G2, höjd 21 cm
Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas