Vas Kina 1800-tal
2019-10-30
695371
| Klubbat belopp | 550 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
VAS, porslin, Kina, 1800-talets slut, balusterformad, med hänklar, dekor av figurer i järnoxid, sepia samt guld, samt salamandrar i relief, höjd ca 20 cm
Smärre slitage