Bojan Kina 1900-tal
2019-10-30
694563
| Klubbat belopp | 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BOJAN, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, ovoid form, celadonglasyr, dekor av stiliserade fjärilar och växter i underglasyrblått, höjd ca 22 cm
Sprickor, lock med omfattande lagningar