Vaser Kina 1900-tal
2019-10-27
694500
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
VASER, 2 st., porslin, Kina, 1900-talets första hälft, cylinder- och balusterform, dekor av figurscener i emaljfärger, järnoxid samt sepia, kalligrafi, höjd ca 24-28 cm
Nagg