Stekfat Kina 1700-tal
2019-10-27
694312
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1735-1796), oktagonalt, handmålad dekor i underglasyrblått av pagodmotiv och segelbåtar, ca 39,5x31,5 cm
En mindre kant nagg