Böcker
Klubbat för:
1 400 SEK
2 000 SEK
BÖCKER (3) Selma Lagerlöf, Gösta Berlings saga, teckningar och akvareller av Hilding Linnqvist, med signerad litografi, Stockholm 1959, samtida hfrbd medbundna omslag, Albert Engström Gotska sandön, Stockholm 1926, samtida hfrbd, August Strindberg, Antibarbarus. Stockholm 1906, dekorerat skinnband,tryckt i 299 ex, detta nr 19, påskrift Elis Bergh, gåva av boktryckaren Carl Lagerström
Slitage, ej genomgångna
694232
2019-10-29