Bojan Kina 1700-tal
2019-10-27
694165
| Klubbat belopp | 650 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BOJAN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), ovoid form, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, höjd ca 23 cm
Fotringen med större nagg