Nattljusstakar
2019-10-29
694029
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
NATTLJUSSTAKAR, nyrokoko, silver, 1 par, stämplade Gusfaf Dahlgren, Malmö, 1863, svensk kontrollstämpel, höjd ca 9,5 cm, vikt ca 222 g
Bruks och åldersrelaterats slitage