Bokskåp 1800-talets andra hälft

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BOKSKÅP, 1800-talets andra hälft, stomme i furu, fanerad i mahogny, tvådelat, nedre del inredd med två hyllplan, vitrindel inredd med fyra hyllplan, höjd ca 228, 93x48 cm

Låsen på båda delar tjärvar, åldersrelaterad slitage, förstärkningar krävs, repor samt avslag

693814

2019-10-29