Uppläggningsfat Kina 1700-tal
2019-10-25
693663
| Klubbat belopp | 650 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerat brätte, dekor av trädgårdsavsats med pion och bambu i underglasyrblått, längd ca 31 cm
Nagg, slitage