Fat 1700-tal Famille rose
2019-10-25
693640
| Klubbat belopp | 450 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, konturerat brätte, dekor av flodlandskap med pagoder i emaljfärger, järnoxid samt guld, fleur de lisbård, diameter ca 26 cm
Nagg, spricka, slitage