Martin elektroakustisk gitarr

Martin elektroakustisk gitarr
Martin elektroakustisk gitarr
Martin elektroakustisk gitarr
Martin elektroakustisk gitarr
Martin elektroakustisk gitarr
Martin elektroakustisk gitarr
Martin elektroakustisk gitarr
Martin elektroakustisk gitarr
Martin elektroakustisk gitarr
Martin elektroakustisk gitarr
Martin elektroakustisk gitarr
Martin elektroakustisk gitarr
Martin elektroakustisk gitarr
Martin elektroakustisk gitarr
Martin elektroakustisk gitarr
Martin elektroakustisk gitarr
Martin elektroakustisk gitarr
Martin elektroakustisk gitarr
Martin elektroakustisk gitarr
Martin elektroakustisk gitarr

Klubbat för:

18 500 SEK

Utropspris

18 000 SEK

MARTIN, modell "HD-35", elektroakustisk gitarr, daterad 2008, lock i gran, kropp i indisk palisande (dalbergia sissoo), greppbräda i ebenholtz, hals i natoträm, med invändig elektronik, invändigt märkt Martin 175 years 1833- 2008, längd ca 103 cm, i tillhörande hardcase

Ingår i tema-auktion "Gitarr"

Gulnad kring banden, ytfläckar förekommer, bruksslitage

693098

2019-10-30