Ljuskrona järnsmide
2019-10-24
692676
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSKRONA, möjligen Kosta Boda, 6-armad stomme i järn, med ljuskoppar i klarglas, 4+4 länkar för upphängning medföljer, diameter ca 50 cm, höjd ca 75 cm
Bruksslitage, enstaka ljuskoppar med smärre nagg