Hagström Viking

Hagström Viking
Hagström Viking
Hagström Viking
Hagström Viking
Hagström Viking
Hagström Viking
Hagström Viking
Hagström Viking
Hagström Viking
Hagström Viking
Hagström Viking
Hagström Viking
Hagström Viking
Hagström Viking

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

7 000 SEK

HAGSTRÖM, "Viking", modell V-1N, semiakustisk elgitarr, tillverkad mellan 1972-75, oxblodslackerad kropp i mahogny, lock i björk, hals i lackerad björk med greppbräda i indisk palisander (dalbergia sissoo), med två humbuckermikrofoner, förkromad mekanik, ca 106 cm

Ingår i tema-auktion "Gitarr"

Lackkrackelyr förekommer, bruksslitage

692638

2019-10-30