Ljuskrona omkring år 1900
2019-10-25
691518
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
LJUSKRONA, Karl Johan-stil, omkring år 1900, stomme av mässing, 6-armad med sparljus, behängd med olikslipade prismor, korgbotten, höjd 83 cm
Slitage, enstaka prismor saknas och enstaka nagg, korgbotten något sned