Serveringsfat Kina 1700-tal
2019-10-20
691447
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av figurscen under tårpil i underglasyrblått, brättet med lambrekängbård, längd ca 33 cm
Nagg, kantretuscher