Matservis Bavaria delar av servis
Klubbat för:
750 SEK
1 500 SEK
MATSERVIS, 26 dlr., porslin, Bavaria Tirschenreuth, 1900-talets mitt, guldkant samt gulddekor, bestående av: 14 flata mattallrikar, 11+1 buljongkoppar med fat, mattallrikarnas mått ca 27 cm
Ena buljongkoppen saknar fat, mikronagg kan förekomma, nagg på enstaka buljongkopp
691059
2019-10-20