Karott med lock Kina
2019-10-21
690763
| Klubbat belopp | 500 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
KAROTT MED LOCK, porslin, Kina, 1800-talets slut, dekor av pion i emaljfärger, sepia samt guld, botten med sigillmärke, locket med figurscen, höjd ca 19, diameter 19 cm
Locket ej ursprungligen tillhörande, lockknopp saknas, slitage, metallhänklar saknas