Taklampa från NK, Nordiska Kompaniet, 1940/50-tal
2019-11-03
690758
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TAKLAMPA, tillverkad för Nordiska Kompaniet, NK, 1940/50-tal, rödlackerad metall, märkt NK 530008, Höj- och sänkbar, skärmens diameter 32 cm
Ingår i temaauktionen Mitt 50-tal
Slitage, ytmärken, fläckar