Tallrikar Kina 1700-tal
2019-10-18
690194
| Klubbat belopp | 600 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
TALLRIKAR, 4 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), två av djup modell, varierande dekor i underglasyrblått, diameter ca 23-24 cm
Nagg, flertalet sprickor, en (djup) tallrik med lagningar