Rosenholm silverbestick
2019-10-17
690065
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
JACOB ÄNGMAN, "Rosenholm", bestick, 32 dlr., silver, GAB, Stockholm 1900-talets andra hälft, 3 matskedar, (varav 2 längre), 12 knivar, (varav en extra lång), gaffel, fiskgaffel, fiskkniv, 12 dessertknivar, 2 smörknivar, tot. vikt inkl. knivar med rostfritt stål 1797 gram.
Bruksslitage.