Ulla Procopé Anemone serviser
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ULLA PROCOPÉ, 60 dlr., mat-, kaffe- och teservis, "Anemone", Arabia, Finland, bestående av 6 tekoppar m. fat, 6 större assietter, 6 kaffekoppar med fat, 6 mindre assietter, 6 äggkoppar, tekanna med lock och tesil, sockerskål, gräddsnipa, tillbringare, 10 mattallrikar, 3 + 8 mindre skålar, 3 karotter med lock, 2 uppläggningsfat
Bruksslitage, ställvis kraftigt. 1 karott med naggat lock. Tekoppar med märken på öronen.
689953
2019-10-31