Sengustaviansk spegel

Sengustaviansk spegel
Sengustaviansk spegel
Sengustaviansk spegel
Sengustaviansk spegel
Sengustaviansk spegel
Sengustaviansk spegel

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

SPEGEL, sengustaviansk, omkring år 1800, förgylld och bronserad, krön med gouache, skuren dekor av bl.a äggstavsbård, 2 delat glas, 159x70 cm

Smärre dekorbortfall, gouache med fuktskada, rosett med lagning

689607

2019-10-16