Meissen figurin
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MEISSEN, figurin 1900-tal, jägare, märkt med korsade klingor i underglasyrblått samt i godset 60248 och 1130, bemålat porslin, höjd ca 14 cm
Föremålet tillhör en temaauktion med Meissenföremål från 1700-1900-talet
689573
2019-10-17