Jambiya
2019-10-16
689272
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
JAMBIYA, tidigt 1900-tal, bälte och balja i silver samt silvertråd , dekorerat med bl.a. agater, längd på balja ca 34 , bälte ca 97 cm
Åldersrelaterat slitage, delvis senare kompletterad