The Beatles signerad singel 1963 Borås

Klubbat för:

40 000 SEK

Utropspris

50 000 SEK

THE BEATLES AUTOGRAFER. Signerad svensk-pressad "She Loves You / I´ll get You"-singel av John Lennon, Paul McCartney, George Harrison och Ringo Starr. Etikett från Hirsch skivor på omslaget (Hötorget, Stockholm).

Proveniens: Ingen dokumentation, men "Borås 1963" är handskrivet på baksidan, vilket antyder att singeln signerades av Beatles under deras Borås-besök den 28 oktober 1963.

Skivomslaget med skada och liten reva, delvis nött, något veck. Revan tangerar lätt ett streck från Paul McCartneys namnteckning. Namnteckning på singeln. Etikett från Hirsch skivor något skadad.

688498

2019-10-16