Ljuskrona rokokostil
2019-10-10
688437
| Klubbat belopp | 450 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LJUSKRONA, 1920-/30-tal, rokokostil, 5-armad stomme i patinerad mässing, med 6 elektrifierade ljuspunkter, behängd med olikfärgade och olikslipade prismor, höjd ca 68 cm, diameter ca 44 cm
Åldersrelaterat slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen