Matgrupp Koster
Klubbat för:
1 200 SEK
3 000 SEK
MATGRUPP, 8 dlr, 1900-talets första hälft, barock/blandstil, möjligen Tyskland, ek, bestående av 7 stolar, stoppad sits med sadelgjord, textilklädsel, 1 matbord, riklikt skuren dekor, sitthöjd på stolar ca 51, höjd på matbord ca 77, diamater 137 cm
Ställvist omfattande slitage, skada kring sargen vid bordet, samt kantstötta stomar, repor och slitage på bordsyta, slitage och fläckar på klädsel
688365
2019-10-10