Vas Kina 1900-tal
2019-10-10
688162
| Klubbat belopp | 750 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
VAS, stengods, Kina, 1900-talets första hälft, kvadratisk form, celadonglasyr, dekor i relief, höjd ca 24 cm
Borrad för el, botten med nagg