Takkrona empirestil

Takkrona empirestil
Takkrona empirestil
Takkrona empirestil
Takkrona empirestil
Takkrona empirestil
Takkrona empirestil
Takkrona empirestil
Takkrona empirestil
Takkrona empirestil
Takkrona empirestil
Takkrona empirestil
Takkrona empirestil
Takkrona empirestil
Takkrona empirestil

Klubbat för:

50 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

TAKKRONA, 1800-talets senare del, empirestil, 14 armar, patinerad metall, behängd med prismor, dekor av putti, höjd ca 118, diameter 85 cm
PROVENIENS: Stopalo

Omarbetad, ej komplett, lösa delar medföljer

688017

2019-11-24