Ljuskrona oscariansk
2019-11-24
687677
| Klubbat belopp | 7 000 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
LJUSKRONA, omkring 1900, oscariansk, för 10 ljus, stommei förgylld metall, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 102, diameter 72 cm
PROVENIENS: Stopalo