Ljuskrona Karl Johan

Ljuskrona Karl Johan
Ljuskrona Karl Johan
Ljuskrona Karl Johan
Ljuskrona Karl Johan
Ljuskrona Karl Johan
Ljuskrona Karl Johan
Ljuskrona Karl Johan
Ljuskrona Karl Johan

Klubbat för:

27 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

LJUSKRONA, 1800-talets början, Karl Johan, för 8 ljus samt spariljus, stomme i förgylld mässing, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 90, diameter 72 cm
PROVENIENS: Stopalo

Smärre kompletteringar

687670

2019-11-24