Gunnar Nylund hänkelvas
2019-10-09
687492
| Klubbat belopp | 1 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
GUNNAR NYLUND, hänkelvas, Rörstrand, 1950-tal, stengods, harpälsglasyr skiftandes i blått och violett, monogramsignerad, höjd 24 cm
Smärre ytrepor förekommer