Såssnipa Kina 1700-tal
2019-10-09
686814
| Klubbat belopp | 750 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SÅSSNIPA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerad kant, dekor av flodlandskap med pagoder och figurer i underglasyrblått, utvändig lambrekängbård, längd ca 21 cm
Nagg