Ljuskrona omkring 1900
2019-11-24
686113
| Klubbat belopp | 6 600 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSKRONA, omkring 1900, för 4 ljus, stommei mässong, ringen med dekor av förgyllda lejonmaskaroner, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 86, diameter 57 cm
PROVENIENS: Stopalo