Assietter Kina 1700-tal
2019-10-03
684622
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
ASSIETTER, 6 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerat brätte, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, diameter ca 16 cm
Nagg, sprickor