Slipgraalskål Edward Hald Orrefors
2019-11-10
684392
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
EDWARD HALD, skål, Orrefors 1970-tal, Slipgraal, dekor av spiralvridna ränder i blått mot gultonad fond, signerad ORREFORS S.Graal Nr 841 Edward Hald, höjd 8, längd 16 cm
Numreringen inte fullständig (ska stå 841 och bokstav direkt efter numret)