Carl Magnus En konstsamlares hem
2019-10-06
684046
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
CARL MAGNUS (född 1943): "Utbrytarkungen", signerad och daterad Carl Magnus -65, olja på duk, ca 81x65 cm,
PROVENIENS:
Galerie Leger, Malmö
Ingår i auktionen
"En konstsamlares hem - med skånska konstnärer i fokus"
Ytfläck/retusch