Corneille matta
2019-10-06
683468
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
CORNEILLE (Cornelis van Beverloo, 1922-2009), matta efter originalkonstverk, L´oiseau chasseur de sepent, 1999, tuftad, ull, signerad Corneille i tuftningen samt handsignerad och numrerad XXXlV/XXXV på etiketten, ca 250 x 200 cm
Bruksslitage, några fläckar